داخلی صفحه news
 
طرح رجیستری موبایل در شبکه تلفن همراه کشور از مهر ماه دوباره آغاز می‌شود
29 سپتامبر 2015 - 13:19
کد مطلب: 99
 
علی شربیانی (نایب رییس اتحادیه صوت وتصویر)با بیان اینکه تنها راه جلوگیری از ورود گوشی قاچاق به کشور، «رجیستر» کردن آن است، بیان کرد: برای رجیستر کردن باید اداره مخابرات نظارت کامل و خیلی دقیقی داشته باشد و فراخوانی برای عملیاتی شدن آن دهد.
طرح رجیستری موبایل در شبکه تلفن همراه کشور از مهر ماه دوباره آغاز می‌شود
 
فروشگاه خانه موبایل

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه طرح رجیستری(ثبت) موبایل از مهرماه در کشور اجرایی می‌شود و سیم‌کارت روی موبایل‌های قاچاق فعال نمی‌شود.

 

سید علیرضا گلستانی زاده از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه توسط دستگاه های مسئول برای پیشگیری از قاچاق این کالا خبر داد و گفت: سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از افزایش واردات غیر قانونی موبایل، رجیستر شدن تلفن های همراه را پیشنهاد کرده بود.

وی افزود: در این پیشنهاد مطرح شد که وارد کنندگانی که اقدام به ورود قانونی موبایل به داخل کشور می‌کنند، شماره سریال‌ کالاهای وارداتی توسط آنها ثبت و در اختیار گمرک قرار گیرد. بر اساس این پیشنهاد این شماره سریال‌ها علاوه بر گمرک، در سازمان تنظیم مقررات نیز ثبت می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: با اجرای ثبت سریال در رگولاتوری، اگر موبایل غیر قانونی وارد شد، اجازه فعال کردن سیم کارت روی آن داده نمی‌شودو  اپراتورهای تلفن همراه به دستگاه‌های تلفن همراهی که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده باشند خدمات ارایه نخواهند داد.

معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد با اشاره به حجم گسترده قاچاق موبایل در کشور اظهار امیدواری کرد : با اجرای کامل این طرح، قاچاق موبایل از بین برود.